FAIL (the browser should render some flash content, not this).

TIPY NA VÝLET

Umístění Benecka v centru západních Krkonoš je výhodné i pro ty návštěvníky, kteří zatouží po atrakcích větších rekreačních center v jeho blízkosti. Nejbližší sedačkovou lanovku můžete navštívit v Herlíkovicích, lyžařském středisku vzdáleném od Benecka jen několik kilometrů. Necelých deset kilometrů odtud se také nachází středisko Aldrov ve Vítkovicích, kde je sedačková lanovka nově vybudována. Nejvýše položené lyžařské středisko Horní Mísečky je vzdáleno pouhých dvacet kilometrů. Jeho velkou výhodou je spojení na Medvědín, kam vede čtyřsedačková lanovka ze Špindlerova Mlýna. Středisko Mísečky poskytuje kvalitní, široké a dobře upravované sjezdovky vhodné pro úplné začátečníky i pro zdatné lyžaře. Jako v areálu Herlíkovice, jsou i zde k dispozici parkoviště zdarma. Z Benecka je blízko také do jednoho z nejznámějších pětihvězdičkových středisek – Špindlerova Mlýna, kde se nacházejí velice kvalitní a dobře upravované sjezdovky (Hromovka, Svatý Petr, Medvědín…).
Ve Špindlerově Mlýně můžete navštívit také bobovou dráhu s celoročním provozem nebo nově vybudované aquacentrum. Dále můžete navštívit nové moderní zimní středisko v Černém dole nebo Jánské Lázně a Černou Horu. Jindy můžete podniknout výlet do Rokytnice nad Jizerou nebo až do Harrachova.
Také pro letní období existuje mnoho možností výletů. V létě můžete zavítat do blízkého přírodního pískovcového koupaliště u Vrchlabí nebo vyrazit až na Trutnovsko k romantickému přírodnímu jezírku v Dolcích. Můžete také navštívit Český ráj, který se rozkládá přímo v podhorské části západních Krkonoš. Ve Dvoře Králové můžete navštívit známou zoologickou zahradu a cestou sem se můžete zastavit u nejstarší kamenné přehrady a obdivovat staré chaloupky zdejšího kraje. Přes romantické Babiččino údolí můžete zavítat až na Náchodsko a do Teplicko-adršpašských skal.
V Krkonoších můžete také podniknout výlet do nedalekého města Janské lázně. Po prohlídce lázeňského centra se můžete vydat kabinkovou lanovkou, která je v provozu i v létě, na Černou horu do výšky 1300 m. Místní atrakcí, podobně, jako v Herlíkovicích, je půjčovna speciálních koloběžek.

Milovníci výhledů do otevřeného kraje mohou navštívit řadu vyhlídek a rozhleden v blízkém i vzdálenějším okolí. Můžete se vydat na rozhlednu Zlatá vyhlídka nebo na rozhlednu Žalý, která se nachází nedaleko Benecka.
Navštívit můžete nejbližší město Jilemnici s množstvím dochovaných historických staveb. Můžete si prohlédnout zámek, místní roubené stavby nebo si jít zaplavat do místního krytého plaveckého bazénu.